farahbakhsh
09 بهمن 1401 - 20:48

رفع مشکلات بیش از 10 هزار واحد تولیدی کشور با کمک دستگاه قضایی

معاون قضایی دادستان کل کشور گفت: تاکنون مسایل و مشکلات ۱۰ هزار و ۲۵۹ واحد تولیدی کشور با کمک و حمایت های دستگاه قضایی مرتفع شده است.

به گزارش خبرگراری فارس از قزوین، علی جمادی در نشست ستاد اقتصاد مقاومتی دادگستری استان قزوین که عصر امروز در سالن جلسات دادسرای مرکز استان برگزار شد، از رفع مشکلات بیش از 10 هزار واحد تولیدی کشور با کمک دستگاه قضایی خبر داد و گفت: در کنار این موضوع با حمایت دستگاه قضایی شاهد احیای ۵۲۸ واحد تولیدی تعطیل شده در کشور بوده ایم که ۴۱ مورد آن سهم استان قزوین بوده است.

وی افزود: در ستاد اقتصاد مقاومتی قوه قضاییه همچنین مسایل و مشکلات واحدهای تولیدی با حضور معاون قوه به طور مستمر رصد و پیگیری می شود.

این مقام قضایی کشور در ادامه بیان کرد: در نشست آینده این ستاد مسایل و مشکلات شرکت های دانش بنیان نیز مورد بررسی قرار می گیرد.

جمادی یادآور شد: پیشنهاد اهالی تولید برای مسایل و مشکلات بخش صنعت به طور حتم مورد توجه اعضای ستاد اقتصاد مقاومتی قوه قضاییه قرار خواهد گرفت.

علی شعبانی، رییس کل دادگستری قزوین نیز در این نشست گفت: از همه ظرفیت های پیش بینی شده در قانون در ستاد اقتصاد مقاومتی دادگستری برای حل مسایل و مشکلات تولیدکنندگان استفاده می شود.

وی اظهار کرد: ما حامی تولید و تولیدکننده واقعی هستیم، اما باید توجه داشت برخی به نام تولید تسهیلات را در بخش های غیر تعیین شده هزینه و یا پس از مدت ها و چندین بار مهلت به تعهدات خود عمل نمی کنند که در این رابطه اگر به تکالیف قانونی عمل نشود شاهد تضییع حقوق بیت المال خواهیم بود.

مقام ارشد قضایی استان اعلام کرد: ما در کنار ستاد اقتصاد مقاومتی، شورای حفظ بیت المال را داریم بنابراین باید به طور متوازن به وظایف قانونی خود عمل کنیم.

در این نشست سرمایه گذارانی از کشورهای ترکیه، امارات متحده عربی و عمان که در استان قزوین سرمایه گذاری کرده اند از طریق سامانه ارتباط تصویری مستقیم تولیدکنندگان با مسئولان قضایی مسایل و مشکلات خود را مطرح کردند.

گفتنی است در پایان این نشست از مدیران شرکت های تولیدی کشت و صنعت طلاچین، فولاد خرمدشت، اوژن الکترونیک آزما، بهمن دیزل، نوآور ارتباط صنعت و ایران چسب به دلیل اشتغالزایی و صادرات با اهداء لوح، تقدر بعمل آمد.  

همچنین صبح امروز معاون قضایی دادستان کل کشور به همراه مدیرکل مبارزه با قاچاق کالا و ارز دادستانی کل، دادستان مرکز استان قزوین و سایر مسئولان قضایی و اجرایی از 2 شرکت تولیدی کاشی الوند و ایران چسب بازدید کردند.

پایان پیام/

منبع: فارس
شناسه خبر: 1005955