farahbakhsh
10 بهمن 1401 - 00:04

مناقشات در دولت ائتلافی آلمان درباره چگونگی تامین مالی بخش مراقبت از سالمندان

یک نشریه آلمانی با توجه به افزایش روزافزون شمار افراد سالمند نیازمند به مراقبت در آلمان و بودجه محدود این کشور با توجه به وخامت اوضاع اقتصادی از بالا گرفتن مناقشات درباره تامین مالی این بخش در دولت ائتلافی آلمان خبر داد.

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم، روزنامه "زودویچه سایتونگ" در مطلبی به بالا گرفتن منافشات در دولت ائتلافی آلمان درباره طرح تامین مالی بخش مراقبت از سالمندان در این کشور پرداخته و نوشت: حزب سوسیال دموکرات آلمان در دولت ائتلافی بر وزیر دارایی فدرال از حزب لیبرال دموکرات فشار می آورد تا پول مالیات بیشتری را برای مراقبت در این بخش هزینه کند. اما با توجه به وضعیت بودجه در حال حاضر متشنج، وزارت دارایی آلمان اشتیاقی برای این کار ندارد.

در ادامه این گزارش امده است: به این ترتیب در ائتلاف موسوم به چراغ راهنمایی در آلمان در مورد تأمین مالی آینده بخش مراقبت از سالمندان اختلاف وجود دارد. در آخر هفته، فراکسیون حزب سوسیال دموکرات فشارها را بر کریستین لیندنر، وزیر دارایی فدرال افزایش داد تا از درآمد مالیاتی بیشتر برای این بخش استفاده کند.

کارل لاوترباخ ، وزیر بهداشت فدرال آلمان هم قبلاً علناً بر لزوم تخصیص میلیاردها دلار اضافی برای تأمین مالی برای اجرای اصلاحات مراقبتی خود اصرار کرده بود، اما با توجه به وضعیت بودجه ای متشنج ظاهراً لیندنر به ایده های شریک ائتلافی خود فکر نمی کند.

"داگمار اشمیت"، معاون رئیس فراکسیون حزب سوسیال دموکرات در پارلمان آلمان هم در این باره به خبرگزاری آلمان گفت: حدود پنج میلیون نفر در آلمان هستند که نیاز به مراقبت دارند و خانواده‌هایشان انتظار دارند که ائتلاف دولتی به ویژه در مواقع دشور کنار آن ها بایستد.

وی تاکید کرد: بهبود تامین مالی بخش مراقبت از سالمندان یکی از سرمایه گذاری هایی است که رفاه و انسجام اجتماعی را تضمین می کند. اشمیت گفت: وظیفه وزیر دارایی این است که بودجه لازم را در حال حاضر فراهم کند و در نهایت مسئولیت بخش درآمد را بر عهده بگیرد. ایده های مشخص برای بهبود وضعیت این بخش در توافقنامه ائتلاف مطرح شد که این شامل تامین مالی پایدار، همچنین از محل مالیات، و همچنین تعدیل خدمات با نیازهای افراد آسیب دیده است که اکنون باید اجرا شود.

این اولین بار نیست که تنش بین وزیر بهداشت فدرال و شریک ائتلافی آن در حزب لیبرال دوکرات به وجود می آید. تنش‌ها در ائتلاف دولتی نیز چندین بار در مورد سیاست کرونا، به ویژه بین لاوترباخ و مارکو بوشمان، وزیر دادگستری فدرال، علنی شد.

شرکت های بیمه سلامت نیز در آخر هفته وارد این بحث های جاری شدند. "گرنوت کیفر"، عضو هیئت مدیره انجمن ملی صندوق های بیمه سلامت قانونی، گفت که یارانه دائمی و فزاینده میلیارد دلاری از سوی دولت فدرال در این شرایط مورد نیاز است. مدتی است که در این باره بحث می شود که آیا بیمه مراقبت طولانی مدت باید از طریق مالیات بیشتر با توجه به تعداد روزافزون افرادی که نیاز به مراقبت دارند تامین شود .

بر اساس مطالعات و بررسی های انجام شده تعداد افرادی که در آلمان نیاز به مراقبت دارند تا سال 2025 می تواند از 5 میلیون نفر فعلی به 5.5 میلیون نفر و تا سال 2030 به 5.75 میلیون نفر افزایش یابد. این منجر به هزینه های اضافی مربوطه می شود که باید برای آن تمدیدی اندیشیده شود.

انتهای پیام/

منبع: تسنیم
شناسه خبر: 1006228